בדיקת קרינה סלולרית

בדיקת קרינה מאנטנות סלולר ע"י מהנדס מוסמך המשרד להגנת הסביבה

 

ממדי התקשורת האלחוטית האישית והעיסקית גדלו באופן דרמטי בעשורים האחרונים והביקוש לשירותים ממשיך לגדול. מספר הולך וגובר של צרכנים רואים בטלפון הנייד את אמצעי העיקרי שלהם לתקשורת.

השירותים הללו הנדרשים ידי הציבור והמוסדות השונים מתאפשרים על ידי מאות אלפי אנטנות שידור המוצבות על בניינים, מגדלים, ומבנים נוספים ברחבי הארץ. כל אחת מהאנטנות הללו יוצרות איזור סיכון קרינה בתדר רדיו (RF). אזור זה שונה בגודל ובצורה בהתאם למאפייני האנטנה.

כל אנטנה מיועדת לטווח מוגבל של שידור וקליטה ולכן מחלקים את המרחב הגיאוגרפי אותו מעונינים לכסות לתאי שטח, באנגלית CELL ומכאן נגזר השם "תקשורת סלולרית". בכל תא שטח מקימים אנטנה שמספקת שירות למשתמשים הנמצאים באותו תא. לעיתים, התא גדול מאד, כמו למשל ביישוב שלא מסכים להציב אנטנות בתחומו, ואז אותה אנטנה הנמצאת מחוץ ליישוב צריכה לשדר מספיק חזק כדי לכסות גם את הבתים המרוחקים בצידו השני של הישוב. במקרה כזה, הבתים הקרובים יותר לאנטנה, מקבלים קרינה חזקה, ויש לוודא שלא חזקה מידי.

אחת הבעיות הנפוצות הינה משדרים ואנטנות (נקודות גישה) המוסלקים במקומות תמימים לכאורה. למשל, בשלטי רחוב, באדניות, בדודי שמש לא אמיתיים, בקופסאות סתמיות, מאחורי תריסים סגורים בדירות, ועוד. אנו סומכים על חברות הסלולר שכל האתרים הללו אושרו כחוק ועומדים בכל התקנים, אבל לפעמים נרצה לוודא שאין חריגה לא מכוונת, ע"י בדיקה של גורם אובייקטיבי שלא מטעמן של חברות הסלולר.

שדות קרינה אלקטרומגנטיים מטלפונים סלולרים עשויים לגרום לסרטן בבני אדם, כך מסרה סוכנות של ארגון הבריאות העולמי לאחר שנבדקו מחקרים רבים שנערכו בנושא.

Evengreen בודקת בצורה יסודית את הקרינה מכל כיווני האויר כדי לוודא שאין חריגות מהתקן. במקרה של חריגה, לפי תדר השידור ניתן לאתר את החברה המפעילה את המשדר, ולפנות אליה בדרישה לתיקון הבעיה. באופן דומה נבדקת רמת הקרינה של שידורי הטלויזיה הדיגיטלית, אשר משדריה פרושים ברחבי הארץ. הבדיקות כוללות גם מקורות שידור רדיו בעסק או בבית, כגון רשתות אלחוטיות, רפיטרים סלולריים ותנור מיקרוגל.

 

להזמנת בדיקות קרינה התקשרו לטלפון 077-3323567 או צרו קשר.