כאשר יש יסוד סביר להניח שרמות הקרינה בשעת הבדיקה אינן מייצגות את הערכים במהלך השבוע בכל שעות היממה, מומלץ לבצע ניטור לאורך זמן כדי לקבל קריאות מדוייקות בכל שעות היום וימי השבוע.

לדוגמא, באיזורים שונים התנהגות הצרכנים שונה כתלות בשעות היום. באיזורי מגורים למשל, צריכת החשמל עולה כאשר אנשים חוזרים הביתה, מפעילים מכשירי חשמל כגון מזגנים, חימום מים, מכונות כביסה וייבוש, תאורה ועוד. גם השימוש בטלפונים סלולרים עולה כאשר אנשים מגיעים הביתה. באיזורים עם מרכזי מסחר, השעות משתנות, והצריכה עולה דווקא בשעות היום. לא תמיד ברור לנו לאן ממשיכים קווי המתח שליד הבית, ואיזה סוג לקוחות ניזונים מהם. קווי מתח גבוה יכולים להמשיך למרחק רב, להזין שכונות שלמות ואזורי תעשיה.

על כן, ניתן להציב מכשירי במקום המדידה למשך 24 עד 72 שעות, כאשר המכשירים מקליטים את רמות הקרינה (חשמל או סלולר או שניהם). לאחר ביצוע המדידות בשטח, אנו מחברים את המכשיר למחשב, מורידים את הנתונים שהוקלטו למחשב, ומבצעים מספר חישובים כדי להציג את התוצאות בגרפים ברורים.

דוגמא לגרפים מניטור למשך 24 שעות:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מניתוח תוצאות הניטור אפשר ללמוד בנוסף על הערכים בכל שעות היום, גם על הממוצע היומי, והערך המירבי. מידע זה יכול לסייע לנו בפתרון הבעיה, אם באמצעות מיגון, פנייה לרשויות (עיריה, חברת חשמל, המשרד להגנת הסביבה) או שינוי אופי השימוש במקום (הזזת מיטות בדירה, הזזת עמדת עבודה במשרד, הזזת שולחנות לימוד של תלמידים, וכו').

 לדוגמא גרף ניטור קרינה מחשמל