טיפים לצמצום הקרינה מחשמל ומסלולר מאת Evengreen בדיקות קרינה

הדבר החשוב ביותר, אם כי קשה לביצוע עבור חלק מאיתנו, המעיטו לדבר במכשיר הסלולר. אם אין ברירה, הרחיקו את מכשיר הסלולר מהראש באחת מהדרכים הבאות:

  1. ע"י שימוש בדיבורית, או בדיבורית בלוטוס.

  2. ע"י שימוש ברמקול הפנימי

  3. ע"י שימוש בדיבורית שולחנית

הרחיקו את מכשיר הסלולר מהגוף ע"י אחזקתו בתיק נפרד או אפילו על החגורה (בשינוי מיקום מידי תקופה), רק לא בכיס הקרוב לאיברים החשובים לכם. נכון, התדמית שלכם עלולה להפגע, אבל בפרספקטיבה של זמן, אתם תצחקו אחרונים.

באזורים עם קליטה חלשה המעיטו בשיחות, מכיוון שהמכשיר משדר בעוצמה חזקה יותר. בפרט, אין לדבר ממרתפים, ממ"דים או מתוך מעלית, שם הנכם נחשפים לקרינה גבוהה בתוך תא מתכתי בדומה לתנור מיקרוגל. ניתן לדעת אם הקליטה חלשה ע"י התבוננות בתצוגה של המכשיר: ככל שיש פחות קווים ליד ציור האנטנה, הקליטה חלשה יותר.

אל תתנו לילדים קטנים לדבר בטלפון נייד. מה זה קטנים? אתם תחליטו מתי להכנע ולתת להם מכשיר, אבל כל זמן שהגולגולת שלהם עדיין לא הגיעה למימדים של בוגר, היא דקה יותר והקרינה נכנסת למוח ביתר קלות, והמוח קטן יותר וסופג קרינה בכל הנפח שלו. גם עבור מבוגרים זה לא בדיוק הפינוק שהמוח צריך, אבל אצל ילדים שאצלם המוח עדיין מתפתח, זה עלול להיות הרסני. אתם דואגים לבריאותם בכל נושא אחר: תזונה נכונה, זהירות בדרכים, כושר, אז שימרו גם על המוח שלהם, הם יצטרכו אותו. נכנעתם וציידתם אותם בטלפון, אז תדאגו שידברו מעט מאד, רק ברמקול או אוזניות. כשהם משחקים במכשיר, רצוי שיהיה במצב טיסה. אם אין אפשרות, שלא יניחו אותו על הגוף קרוב למפשעה או איברים חיוניים אחרים, כדי לא לפגוע בהמשך הדור. רצוי לשים כרית רגילה שמרחיקה את המכשיר מהגוף, או להניח על השולחן.

הקפידו שהדיבורית ברכב הינה קבועה בעלת אנטנה חיצונית, או לפחות שהמכשיר יהיה קרוב לשמשה הקדמית.

שימרו על רדיוס של 2 מטר ממיקרוגל בעת הפעלתו. זכרו שדלתות הארון אינן עוצרות קרינה או שדות מגנטיים.

שימרו על מרחק בטיחות של 1 מטר משנאים ביתיים, אל-פסק, וארונות חשמל. גלו עירנות במיוחד במקומות העבודה לגבי מקום המצאותכם יחסית לארונות חשמל, חדר שרתים, אל פסק, אנטנות על בניין סמוך.

שימו לב היכן נמצאות המיטות בבית, ובמיוחד מיטות הילדים. ומה נמצא מעבר לקיר? האם המטבח על מכשיריו החשמליים? האם מכונת הכביסה או המייבש? האם הטלויזיה או המגבר בסלון? האם המחשב עם האל פסק שלו? האם הדירה של השכנים עם ציוד כזה?

מיטות חשמליות עלולות ליצור שדות מגנטיים חזקים גם בשעה שהמנועים במנוחה! ליתר בטחון יש לנתק מהחשמל. גם לכורסאות מסז' (עיסוי) עלולה להיות השפעה דומה.

חימום תת ריצפתי בטכנולגיה ישנה יותר מזו של היום עלול להפיק ערכים גבוהים של שדות מגנטיים. אם יש ספק, רצוי להפעיל רק כשאתם לא בבית, או רק בחדרים סמוכים.

זכרו שקירות, דלתות (אפילו ממתכת) אינם חוסמים שדה מגנטי. רק חומרים מיוחדים (פרו-מגנטיים, כגון פלדת שנאים) יכולים להוות מיגון מפני שטף מגנטי גבוה (קרינה מחשמל). חישבו על כל מה שמסביב לרשת החשמל ולמכשירים החשמליים כשקוף לקרינה, והמנעו להמצא קרוב אליהם לאורך זמן.

הציבור מוכוון על ידי המשרד להגנת הסביבה לנהוג על פי עקרון הזהירות המונעת, ולא למקם מכשירי חשמל בסמיכות למקום שהייה של ילדים, למשל, ולתכנן את פריסת כבלי החשמל במבנה חדש כך שיורחקו ממקומות שהיית קבע, שינה, משחק ועבודה.

רצוי תמיד להיעזר במומחה קרינה שיבוא לבדוק ולייעץ. בודק קרינה מוסמך יוכל למדוד את הקרינה בכל חלקי הבית או מקום העבודה, ולהציע דרכי פעולה כדי להמנע או לתקן, באם נמצאה בעיה כלשהי. אתם מוזמנים להתקשר אלינו, להתייעץ חינם, או להזמין בדיקה בהתאם לצרכים שלכם.